Muzyka

Muzyka towarzyszy mnie niemal nieodłącznie odkąd tylko pamiętam. Podejrzewam, że większość Szanownych Telewidzów ma podobnie, choć znam nieliczne przypadki osób kompletnie niezainteresowanych. Na co dzień słucham radia i to praktycznie ciągle. Dlaczego akurat radia? Ano dlatego, że jest w eterze kilka naprawdę ciekawych stacji, w których grają fajną muzykę. Grają zamiast pierniczyć głupoty, podawać ciągle te same informacje i męczyć słuchacza setkami reklam. Ponadto radia słucham z lenistwa. Wystarczy włączyć i leci. Nie trzeba zmieniać płyt, szukać, zastanawiać się. Dobre radio to podstawa.
Jeśli idzie o typ muzyki to preferuję lata 80-te i 90-te bez większych ograniczeń co do gatunku. Do tych których nie słucham należy muzyka klasyczna (chyba, że na żywo), rap i country. Nie twierdzę, iż kompletnie nie trawię, jednak z własnej woli bardzo rzadko po to sięgam. Kompletnie nie orientuję się również w muzyce współczesnej. To co jest obecnie na topie i usłyszeć można w większości stacji radiowych w 99% wykracza całkowicie poza moje gusta. Z racji mej miłości do Francji i obowiązującego tam języka zasłuchuję się również w utworach frankojęzycznych. Poniżej przedstawiać będę, to co mnie akurat w ucho wpadnie lub wpadło kiedyś, ongiś i zostało...

Skoro wspomniałem o radio, z polskich stacji najczęściej słucham:
lub
mc radio
Po muzykę francuską sięgnąć można do polskiejstacji.pl, gdzie oprócz francuskiego jest mnóstwo innych kanałów muzycznych. Często zaglądam również do:
mfm
Znaleźć tam można aż dziesięć kanałów tematycznych, a wszystkie "100% musique française".