czwartek, 5 września 2013

Strojone - koncert w krakowskim Pięknym Psie...

Dokładnie tydzień temu, wybrałem się do knajpy zwanej Pięknym Psem, w Krakowie przy ulicy Bożego Ciała. Tego wieczora towarzyszyłem trójce znajomych w składzie Monique, Mariusz i Wojtek. Głównym celem naszej wizyty we wspomnianym miejscu miał być koncert zespołu Strojone. W jego skład wchodzą same panie, a jest ich sześć.

Wspomniane panie wyszły na scenę, zaczęły stroić swe gardła i wytykać błędy w nagłośnieniu. Wyglądało to dość ciekawie i przywodziło mnie na myśl rozkapryszone gwiazdy światowej sławy. Być może za takowe się uważały, a to mogło wróżyć jedynie doskonałe wrażenia odsłuchowe.

Niestety jak dla mnie tak się nie stało. Albo tego dnia zupełnie nieświadomie wywróciłem się uszkadzając sobie słuch, albo… Nie wiem. Pewnie nie znam się na muzyce, a już na pewno nie na takiej. Ludowe pieśni rodem z Polski, wschodu a nawet Bałkanów, kompletnie mnie nie podeszły. Niepotrzebnie tam w ogóle poszedłem?

Niekoniecznie, ponieważ niejednokrotnie stykałem się na żywo z muzyką, której nie włączyłbym sobie sam. Najczęściej również, pomimo tego, że nie słucham skrzypiec, orkiestr dętych, czy nie fascynuję zespołami pieśni i tańca, to wychodziłem zadowolony. Tym razem również wyszedłem. Tuż po zakończeniu pierwszej części koncertu…
texte par Raphaël, photo: Monique 

3 komentarze:

 1. Hmm.. Piękny Pies w Krakowie podobno staje się knajpa modną. Ciewkawe, chciałabym sama się przekonać, może jest na youtube? A wstęp był chociaż darmowy?
  Skąd Ty wiesz o tych wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twojej okolicy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno faktycznie jest modny, choć ja mam to... No wiesz Boudi.
   Przekonać to ja Cię mogę, że jest to knajpa jak knajpa. Niczego szczególnego w niej nie dostrzegam. Na jutubce nie szukałem, bo mnie to nie interesuje.
   Występ oczywiście darmowy. Teraz większość knajp tak robi a zysk czerpie dzięki zamówieniom przy barze. Muzyka na żywo elektryzuje, a przyciągając słuchaczy, przyciąga konsumentów.
   Co do wydarzeń kulturalnych, to nic trudnego. Wystarczy się rozejrzeć, a same się znajdą. Są różne informatory, centra kulturalne itp. Wystarczy zajrzeć i wybrać coś dla siebie...

   Usuń
  2. Piękny Pies był knajpką bardzo modną, szczególnie dla krakowskiej bohemy. Sporo stracił zmieniając lokalizację (z przyczyn od siebie niezależnych) i teraz dopiero swoją renomę odbudowuje po przeprowadzkowej przerwie. Wstęp na koncerty zazwyczaj jest darmowy, choć zdarzają się również płatne występy. A bieżący program najlepiej śledzić na ich stronce na FB. Pozdrawiam.

   Usuń