niedziela, 24 kwietnia 2016

Spacer ornitologiczny po Kabatach...

Dla niewtajemniczonych - Kabaty są warszawskim osiedlem w dzielnicy Ursynów. No... Spotkaliśmy się dzisiaj, w Parku przy Bażantarni, o 9 rano, by wraz z przewodnikiem przejść po okolicy i poszukać zamieszkujących w niej ptaków.
 
Jak dla mnie, niesamowita inicjatywa społeczna Katarzyny Kwiecińskiej, która zaprosiła Marcina Siuchno, by podzielił się z wszystkimi chętnymi swą wiedzą na temat ptactwa i nie tylko. Nasz przewodnik, jako miłośnik przyrody nie ograniczał się jedynie do rozpoznawania poszczególnych gatunków ptaków po wyglądzie i dźwiękach. Podzielił się z nami masą informacji i ciekawostek z życia ptaków i otaczającej nas, na co dzień przyrody. Nawet takiej, którą potrafimy czasami podeptać w codziennym pospiechu.

Niezwykle oryginalne było podejście przewodnika, który przeciągnął nas w większości po mieście, by wskazać jakich mamy lotnych sąsiadów i dlaczego. Dowiedzieliśmy się dlaczego ptaki postanawiają zamieszkać wśród nas, co nimi kieruje, jak to się zmienia, itp. Przykładowo, jak nieświadomie zapraszamy je do siebie, później niszczymy ich schronienia i (co oczywiste) powinniśmy im je oddać. Bardzo edukacyjny spacer, który nie miał nic wspólnego z przechadzką po lesie i tekstem "o, dzięcioł puka"
 
 
 
 
 
 
 
Jestem zachwycony i serdecznie dziękuję:
Katarzynie (kabatyaty.wordpress.com)
Marcinowi (totemownia.pl)
i wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę. Nawet ta (...) pogoda nie oziębiła jej we mnie.

texte et photo par Raphaël

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz