wtorek, 15 marca 2016

"Kantana na cztery skrzydła" Teatru Kontrapunkt

W dniach 12 do 20 marca 2016, odbywa się w Warszawie, Ursynowski Kalejdoskop Teatralny. Jego początek przypadł na sobotę, kiedy to o godzinie 18 rozpoczął się pierwszy spektakl. "Kantana na cztery skrzydła" odegrana została przez aktorów Teatru Kontrapunkt. Jako okazjonalny miłośnik teatru zasiadłem oczywiście na widowni.
Przyznać muszę, że ani przez moment nie żałowałem. W czasie około dwóch godzin było wesoło, poważnie i nieco smutno. Spektakl w bardzo fajny sposób łączy elementy komediowe z tematami, które nakłaniają do głębszych przemyśleń. Jak dla mnie - wyrafinowane połączenie. Szczegółów oczywiście zdradzać nie będę, polecając tym samym, uczestnictwo w spektaklu. Naprawdę warto.

Obsada sztuki: Katarzyna Gajewska, jako Ruda (około trzydziestki, życie osobiste w gruzach, zawodowe też. Stoi na krawędzi decyzji ostatecznych...), Jakub Dowgird, jako Amhiel (znużony anioł w wieku przedemerytalnym) i Paweł Frąckiewicz, jako Beatiel (anioł nowej generacji, wykształcony, ambitny, technokrata). Opieka artystyczna - Zbigniew Bogdański, reżyseria i opracowanie muzyczne - Piotr Przytycki.
 
 
texte et photo par Raphaël

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz