piątek, 11 października 2013

ZOO Chorzów...

Chorzowski Ogród Zoologiczny powstał w roku 1958. Ma on powierzchnię ponad 47,5 hektara i zamieszkują go 362 gatunki zwierząt w ilości 2647 osobników (dane na dzień 31.12.2011). 
Miejsce to odwiedziłem wiosną 2012 roku. Pogoda była przednia, co z jednej strony sprzyjało spacerom na zewnątrz, z drugiej jednak przyciągnęło sporą rzeszę ludzi. Pamiętam jak dziś pierwszą myśl, jaka zaświtała w mej głowie: "to ma być niż demograficzny?". Wiem, średnio się to wiąże ze zwierzętami, jednak mnogość dziecięcych wózków miała się nijak do tego, co głosiły wtedy media.

Pomimo, że chwilami naprawdę ciężko było się przemieszczać, to jednak sam ogród zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Całkiem spora powierzchnia zapewnia przyzwoitą przestrzeń mieszkańcom, a zwiedzający mają gdzie pospacerować. Z drugiej strony, obiekt nie jest przesadnie wielki, zatem nie trzeba się spieszyć, by zobaczyć wszystko przed zmierzchem. Całość jest zadbana, jednak w dzisiejszych czasach to już wszechobecny wymóg, norma. Chwilami przydało by się więcej ławek, coby można przysiąść, odpocząć, czy coś przekąsić. Generalnie jednak było fajnie.

Nie będę w tym miejscu opisywał poszczególnych gatunków, znajdujących się tam obiektów, czy tym bardziej historii tego miejsca. Jeśli ktoś pragnie poznać więcej szczegółów dotyczących ZOO, powinien zajrzeć na stronę http://slaskiezoo.pl/.
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ......
więcej zdjęć znajduje się w galerii ZOO >> 
texte par Raphaël, photo: amie et Raphaël

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz