czwartek, 3 lipca 2014

Wystawa na ekranie: Manet - portrecista życia...

Wystawy na ekranie zaplanowane były na okres od marca do maja 2014. Mimo to, podczas wycieczki po Wrocławiu, udało nam się z Ewą natrafić na wznowienie jednej z nich. Ciesząca się sporą popularnością wystawa francuskiego malarza i grafika Edouard'a Manet wyświetlona została dodatkowo 20 czerwca. Była ona tym bardziej interesująca, że prezentowała rzadko opisywane portrety tego autora.
Ponadto ekranizacja tej wystawy została zrealizowana i wyświetlona jeszcze przed jej oficjalnym otwarciem w londyńskiej Royal Academy of Arts. Na ekranie kinowym mieliśmy okazję zapoznać się z niezwykle interesującym reportażem, który rozpoczął się prezentacją przygotowań do otwarcia, a następnie przeprowadził nas przez poszczególne dzieła Manet. Oczywiście nie był to jedynie pokaz zdjęć obrazów, lecz swoiste spotkanie z gronem ekspertów, którzy omawiali poszczególne prace.

Z tak nietypowym, ciekawym wydarzeniem spotkałem się po raz pierwszy. Jestem przekonany, że osoby które w nim uczestniczyły zapewne podobnie jak ja były pod wrażeniem. Tym którzy nie mieli takiej możliwości pozostaje nadzieja, że nie była to jedyna, ni ostatnia szansa...Wystawy we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty opisane zostały następująco:
"Seria wydarzeń, prezentujących kolekcje najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD zostaną pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Obrazy będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po galeryjnych salach będą towarzyszyły historie malarskich arcydzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów."
texte et photo par Raphaël

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz