niedziela, 13 kwietnia 2014

Petanque Pobiedziska - sobotnia zabawa...

Pisząc ostatnio, że "z młodzieżą to jest jednak zabawa" nie miałem na myśli, iż tylko z nią chcę grywać. Wręcz przeciwnie, bardzo lubię petanque we wszelkich możliwych zestawieniach. W młodych ludziach fascynuje mnie przede wszystkim ich spontaniczność, której nam, dorosłym już niestety chwilami brakuje. Takie są jednak koleje życia. Praca, dom, obowiązki... Mimo wszystko jednak znajdujemy czas na rozrywkę, czego dowodem jest choćby nasze wczorajsze spotkanie.
Wraz z Karoliną i Rafałem na plac przed szkołą w Pobiedziskach dotarliśmy kilka minut po szesnastej, by zafundować sobie małą rozgrzewkę. Około umówionej godziny siedemnastej zjawiła się reszta towarzystwa w składzie: Danka, Beata, Jacek i dwóch Piotrów. Do dyspozycji mieliśmy sześć zestawów kul, zatem możliwość konfiguracji była właściwie nieograniczona.

Zagraliśmy single damskie, męskie i mieszane. Dublety dziewczęta kontra chłopaki, a także triplety. Generalnie sprzętu i chęci wystarczyło nam wszystkim na tyle, że nikt nie musiał czekać w kolejce. Układ idealny, ponieważ spotkaliśmy się by grać i plan ten został w stu procentach zrealizowany. Zasadniczo nie było nawet komu zlecić funkcji fotografa i musieliśmy z Karoliną pstrykać na zmianę. To się nazywa maksymalne wykorzystanie czasu i ludzkiej energii.

Plany na przyszłość? Mamy ich wiele, a najważniejszymi są dobra zabawa i szerzenie pasji do petanque. Sądzę, że na tym etapie po prostu musi się to udać. W stosunku do poprzedniej soboty podwoiliśmy liczbę graczy. Zainteresowanych jest oczywiście więcej i mam nadzieję, że skoro jeszcze się nie zdecydowali, to uczynią to następnym razem. Niewątpliwie lada chwila zacznie brakować nam sprzętu i trzeba go będzie dokupić. Wierzę, że nie jest to jednak problem.

Poniżej kilka fotografii, które powinny przekonać nieprzekonanych i zachęcić niezachęconych. Zabawa naprawdę jest przednia.
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
Na zakończenie chciałbym podziękować wszystkim, którzy biorą udział w tych naszych spotkaniach. Dzięki Wam, z Wami, mam możliwość realizowania swej pasji. 
texte par Raphaël
photo: Nitkowy Świat et Raphaël

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz