sobota, 21 stycznia 2017

Agawa...

Zimą agawy należy przechowywać w domu, a od wiosny do jesieni mogą spokojnie rosnąć sobie w ogrodzie i są z tego powodu bardzo zadowolone. Nawet, gdy pogoda nie jest początkowo zbyt stabilna, to jednak roślinom tym ona nie zagraża.  Jeśli zdarzą się drobne przymrozki i dziwne opady z gradem włącznie, nie zrobią na nich żadnego wrażenia.
 ...
... ...
Agawa (łac. Agave), to dość ogólne pojęcie, gdyż rodzina ta obejmuje około stu gatunków. Sukulenty te w naturalnych warunkach rosną w dużej części obu Ameryk. Ich różnorodność jest ogromna. Cechują się odmienną kolorystyką, rozmiarami, a nawet okresem kwitnienia. To ostatnie łączy je wspólną cechą, która polega na tym, że po przekwitnięciu roślina umiera. Na szczęście są one długowieczne. Kilkadziesiąt lat, to nieczęsty wynik w przypadku innych roślin. U agaw natomiast jest normą.
... ...
Te grubolistne sukulenty są łatwe w uprawie. Wymagają słonecznego i przewiewnego miejsca, dlatego doskonale czują się na zewnątrz. Agawy są odporne na choroby i szkodniki. Lubią żyzną glebę zmieszaną z piaskiem. Ważne, by podłoże było przepuszczalne, gdyż nadmiar wilgoci im nie służy. Zasadniczo to ich jedyne zagrożenie powodujące brunatnienie liści, które następnie zaczynają gnić.
... ...
texte et photo par Raphaël

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz