wtorek, 6 października 2015

Jak powiesić zdjęcie na ścianie?

Takie nietypowe zlecenie mi się trafiło. Zawiesić zdjęcie na ścianie? Wbić gwóźdź i powiesić w ramce. O nie, to byłoby zbyt proste. Zdjęcie było duże, sporo kosztowało, bo to powiększenie starej fotografii, więc nie było mowy o wywołaniu se nowego i miało się dobrze prezentować. Tym ostatnim zajął się już zleceniodawca, który przygotował odpowiednie miejsce wraz z przeznaczonym oświetleniem. Mnie pozostało dokończyć dzieła.
Na początek przygotowałem sobie grunt pod działania, tak by nie zostawić po sobie bałaganu. Do przytwierdzenia foto użyłem kleju do tapet winylowych i postępowałem jak w ich przypadku, choć doświadczenia w tapetowaniu nie mam. Posmarowałem zdjęcie i złożyłem, by klej chwycił i łatwiej było zdjęcie przyłożyć do ściany. Gdy już to uczyniłem starannie rozłożyłem na ścianie i wyczesałem szczotką do tapet, by nie powstały żadne bąble.
 
Udało się. Teraz już tylko mogłem czekać z nadzieją, że dnia następnego fotografia nie będzie leżała na podłodze. Nie spadła, wisi do dziś. Podoba się?
texte, photo et ouvrage par Raphaël

4 komentarze:

 1. Bardzo ładnie! Masz naprawdę przeróżne umiejętności :) Tylko działać!

  OdpowiedzUsuń
 2. Efekt końcowy bardzo ciekawy, super ;-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sentymentalna podróż wstecz. Oryginalna pamiątka rodzinna.

   Usuń